Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
57 postów 4988 komentarzy

Myśli nieuczesane

Torin - Ponieważ genetyka zrobiła olbrzymie postępy i stańczyków się narobiło, pójdę w Joker'a! -------------------------------------------------------------------W głowie się nie mieści, ile rzeczy trzeba mieć w dupie. Kulomb Odkrywca '15

Moje komentarze

 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:48:32
  Coś ci umyka. Nie, że PO zrobiła mniej szkód wcześniej (twoja opinia), tylko ile szkód by narobiło PO gdyby wygrało wybory, a nie gamonie z PIS, których tak surowo oceniasz.
  Chamstwo i trolling
 • chart
  Nie, nie, jestem jednak przeciwny "powrotowi do osmanizmu".
  Takoż Bułgarii, Węgier, Mołdawii, Rumunii, itd..
  Nie, nie. Naprawdę...
  Zróbmy tak, osmanie wycofają się z Konstantynopola i wrócą na step pić sfermentowane kobyle mleko.
  To ekologicznie będzie. Blisko natury i w ogóle trendy, dałbym im nawet smartfona.
  Albańczycy, czyli Turcy
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:36:41
  Przyjmuje pozytywnie wpis i w wymianie zdań ze Spirytem, też uznaje Pana rację.
  Na co komu radykalizm negujący stan, skoro za nim nic nie stoi. Tzn nie ma opcji rozwiązań?
  Przecież wszyscy wiemy, że przed ostatnimi wyborami wybór był PO, lub PIS. Udało się lepiej, niż gorzej. Chyba, że SL chce się posunąć do tego, żeby powiedzieć, że lepiej by było, gdyby wygrało peło.
  Za chwilę mamy kolejne wybory. No i..

  -------------------
  - W Polsce nie ma ruchów faszystowskich.
  - Wcale nie! Są! Wszyscy Polacy to naziole i antysemici, nawet telewizja zrobiła o tym program!
  --------------------
  Proszę Pana to nie jest chamstwo.
  Pan, z całym szacunkiem, myli pojęcia. To jest żenująca propaganda, za którą stoją wynajęci tani dranie, lub inaczej śmieci medialne.
  To co się zgadza, to obraża elementarną inteligencję, z tym że rzesze gimbazy nie posiadają elementarnej inteligencji, jesteśmy dinozaurami.
  Chamstwo i trolling
 • @zbig71 20:18:06
  "A jakbym chciał spalić kukłę D.Trampa , to ile mogę dostać,?"

  To zależy za jakiego rządu. Obecnie pewnie 6miesięcy, ale rząd tuskoidów da czekoladę.
  Kukły
 • x
  Kiedyś by mnie to obchodziło, dzisiaj znaczenia chyba nie ma.

  Kiedyś to był portal centro-prawicowy, napewno patriotyczny.
  "Największa premiera" czy jakoś tak. Już zapomniałem te teksty z podręczniczka marketingowca.

  Potem coś się stało, a właściwie kilka rzeczy.

  Odbiór komentarzy i wpisów internauty o nicku "Zawisza Niebieski" był drastycznie negatywny. Tolerowano tego osobnika w imię wolności słowa i braku cenzury.
  Dzisiaj został adminem.
  Mało tego, spektrum użytkowników tego portalu, zmieniło się na tyle, że nikogo to nie rusza, a wręcz zbiera brawka.

  Oczywiście całkowicie nie wierzę w ani jedno jego słowo, a już tym bardziej, że będzie "obiektywnym" skromnym wyrobnikiem. Trzeba mieć dwa zwoje jak kura, żeby po kilku latach znajomości z tym osobnikiem, w to uwierzyć.
  Możliwe, że nie ma specjalnie o czym gadać, bo jak niektórzy inni, spłynie z wodą szybko, ale trend zapewne zostanie. Wygląda na trwały. Mam na myśli trendy portalu.
  -----------

  Takie sytuacje wymagają pewnej elastyczności i karkołomności intelektualnej w parafrazie.

  "Aby nie karmić trola, który jest adminem portalu, należy nie klikać portalu"

  --------------------
  Z drugiej strony daleki jestem od jakiś teatralnych, czy emocjonalnych pustych gestów.
  Tyle rzeczy tu się stało, które miały dla mnie znaczenie i potem, tyle które już nie miały znaczenia, że i ten eksperyment sobie spokojnie pooglądam.

  Kłaniam.

  PS
  (W związku z zostaniem przez ZN adminem, sugeruje kopiowanie własnych komentarzy i notek, na własnych nośnikach. Tak bez wyraźnego powodu oczywiście)
  Oczywiście *1.
  Kilka słów na powitanie
 • x
  "Amerykańska ambasador zadeklarowała to, o czy mówi od początku swojej misji w naszym kraju. Chce bliskiej współpracy z Polską. Mamy wspólne interesy: gospodarcze, energetyczne, militarne, łączą nas takie kwestie, jak projekt Trójmorza, zagrożenie płynące ze strony Rosji. W zamian za bezpośrednie i częste kontakty ze stroną amerykańską oczekuje jednak od polskich parlamentarzystów dostępu do informacji, np. na temat planów legislacyjnych polskiego Sejmu w kwestii ewentualnych zmian na rynku mediów. Jej zdaniem taka otwartość pozwoliłaby uniknąć nieporozumień we wzajemnych relacjach. Przywołała przykład ustawy o IPN, która spowodowała kryzys w relacjach polsko-izraelskich oraz amerykańskich. Gdybyśmy współpracowali ściślej, bardziej na bieżąco, to w przypadku takich ustaw, jak „Holocaust law (tego określenia używa Mosbacher, chodzi o kontrowersyjną nowelizację ustawy o IPN – red.) i skonsultowani to odpowiednio wcześniej, to moglibyśmy wyrazić nasze stanowisko odpowiednio wcześniej. Więc, chciałabym abyśmy bardzo blisko, na poziomie roboczym, współpracowali. Możemy współpracować i zapewnić pozytywny rozwój w stosunkach dwustronnych”. Ambasador dodała: - „Byłabym wdzięczna, gdybym mogła być na bieżąco informowana, gdybym wiedziała zawczasu, gdybyśmy wiedzieli, nad czym pracujemy. By mieć pewność, ze zmiany legislacyjne są korzystne dla obu naszych krajów”.

  W zasadzie się zgadzam. Zacieśnianie współpracy!
  To od kiedy Tramp w imieniu administracji i kongres zacznie przysyłać/dzielić się, nad czym pracują i jak ma wyglądać mechanizm ratyfikacji amerykańskich inicjatyw, przez polski rząd i parlament.
  Jak pani ambasador gwałci Polskę
 • @Husky 13:27:34
  Oczywiście. Tradycja rzecz święta, car też zostanie zdymisjonowany tradycyjnie. Kultura zobowiązuje.
  Dymisja po rosyjsku
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:46
  Zbankrutują, czy w wyniku prywatyzacji?
  O zarobkach
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:56
  Ależ oczywiście. Pierdelek musi się wiązać z przepadkiem. W przeciwnym razie, tak jak to jest teraz, chętnie pójdzie się do pierdelka na 5latek za.. 10mln$. Opyla się. Jeszcze po dwóch latach za dobre sprawowanie, abo stan zdrowia, abo warunkowe. Złoty interes.
  O zarobkach
 • @humainv2 09:24:14
  To o czym chciałbym porozmawiać, to o rewolucji w prawie budowlanym. Prawo budowlane nie jest do poprawienia, tylko wyburzenia.

  Przepisy bud powinny zostać dla obiektów użyteczności publicznej, a kontrole i odpowiedzialność karna zaostrzona. Natomiast dla użytku prywatnego zniesione całkowicie.

  Jeśli natomiast państwo tak bardzo zabiega o stan geodezyjny dla swoich map, to powinno sobie je uaktualniać na własny koszt, bo to jego mapy i jak chcę kopię to mnie kasuje szmal.
  Inwestor zgłasza ewentualnie zmianę: postawiłem budkę, jak chcecie to sobie przyjedź i pomierz jak ci to do czegoś potrzebne, szczególnie w dobie satelitów.
  ------------------------------------

  A to wyżej.. Toż wiadomo o co chodzi. Żebyś musiał łazić, żeby ci pokazywał jaki jest ważny i kompetentny, żeby ci nasrać w kapelusz i żebyś hydrę utrzymywał. Ot co.
  Urzędnicze paranoje przy sprzedaży ziemi rolnej !!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:57:53
  Po co "zatrudnia" się synków tusków to wiemy. Kruk, krukowi oka nie wykole. W końcu jesteśmy rodziną.
  Dlatego to jest niebezpieczne.

  Ale Panowie zdaje się zmienili temat.
  Uważam, że jak kto ma uczciwie mln baksów dziennie, to ok. Tylko nie ma uczciwie.
  Natomiast jeśli ktoś kto ma mln baksów dziennie, wykańcza tych co mają kilo baksów dziennie, aby utrzymać dominację i robi to popełniając czyny kryminalne, to do pierdelka, nie?
  Tylko go nie wsadzają. Więc ci co go nie wsadzają popełniają przestępstwo, więc do pierdelka ich, nie?
  I zaraz się wszystko wyprostuje..
  O zarobkach
 • x
  O ile mi wiadomo, cena wzrośnie w związku z haraczem CO2, co żunt zamierza zrekompensować chłoporobotnikom, w dopłacie z podatków.

  Tak się składa, że w Katowicach ma się odbyć climax. To ja się pytam, czy oni zamierzają odrzucić ten haracz w końcu, czy będą się pucować, że klawo jest i będzie jeszcze klawiej.
  Dobra zmiana
 • x
  Nooo.. Ja właśnie skończyłem się kopać z KOWR, więc żund zamiaruje zmianę ustawy pańszczyźnianej na bardziej ludzką. Tak w każdym razie w maglu ćwierkają.
  Biednemu wiater w oczy. Gdy podejmowałem szaloną decyzję o zakupach, to dosłownie w trzy dni mi wprowadzili to gówno, w wyniku którego zostałem niemcem, bo nie mogłem kupić.
  Teraz po przejściu golgoty z kowrami i innymi "ośrodkami", będą "ustawę""nowelizować". Szlak by ich gamoni. Że to są gamonie to dobitnie nam wykładali urzędnicy kowr właśnie i ośr doradztwa.

  Teraz mam kolejną paranoję.
  Ponieważ to jest państwo wolności, prawa, demokracji i liberalne, to se wolno postawić małe gówno bez pozwolenia ino do 35m2, bo więcej to już jesteś kułak. Takoż się tyczy małej infra, np nieczystości.
  Bez pozwolenia, ale KONIECZNE jest Zgłoszenie.
  Zgłosiłem. Zgłosiłem z plikiem dokumentów koniecznych do pozwolenia.
  W odpowiedzi otrzymałem brak zgody na zgłoszenie i żądanie uzupełnienia zgłoszenia o kilkanaście kolejnych szczegółów w formie projektów, schematów i dokumentów administracyjnych. Jednocześnie zaczęto mi klarować odpowiedzialność grożącą i sankcję.

  Zachodzę w głowę, po co jaśnie panu, termin rozpoczęcia robót budowlanych.
  I tera uważajcie drogie dzieci, bo wam objaśnię kwestię "daty rozpoczęcia robót budowlanych"
  Nie rozsądnym jest, rozpoczynanie robót przed zgodą na "zgłoszenie"! Bo będziesz mieć samowolę i sankcja..
  Więc jaką urzędnicy datę uważają za optymalną?
  No więc, wpisujecie - "21 dni od przyjęcia zgłoszenia". Serio...

  Dalej się muszę tłumaczyć dlaczego ta rurka leci tędyk, a nie tędyk, bo jaśnie panu się to nie widzi. Nie ważne, że twoja rurka i ty mu tylko zgłaszasz, choć uważasz, że kij mu do tego.

  Nie wolno w opisie, pisać "przyłącze", musi być "zewnętrzny odcinek instalacji kanalizacyjnej"

  Uzupełnić o posiadanym..
  Uzupełnić reprezentowania..
  O projektach to już pisałem..
  Wyjaśnić rozbieżności..
  Wyjaśnić przebieg..

  No i usunąć nieprawidłowości w terminie..

  Także idziemy w dobrym kierunku. W wypadku małej architektury, obiektów do 35m i instalacji drobnych, już nie trzeba pozwolenia.
  Teraz wystarczy tylko Zgłosić do właściwego urzędu. No góra dwóch...

  Bo widzicie, drogie dzieci, jeśli planujecie "ekologiczną oczyszczalnie ścieków" to już są conajmniej dwa, a za chwilę trzy urzędy do których ZGŁASZACIE.
  I dalej, sytuacja w małej polsce, jest taka, że rozporządzeniem imć wojewody jaśniepana, zakazane są oczyszczalnie drenażowe, bo tak. Bo on się martwi o klimat i wprowadzi "gówno dorzecza górnej wisły". Nielzia.

  One są najtańsze. Więc zostają ci droższe "biologicznie czynne". Dużo droższe. Kilkanaście tysi. I to jest bez Pozwolenia! Serio..

  Musisz Zgłosić do powiatu i potem Zgłosić do gminy, na razie nie musisz zgłaszać do sanepidu, centralnego urzędu szamb, ani na policję, ale będziesz musiał.
  Chodzą słuchy takie. Idzie o to, że to ci się nigdy nie zwróci. Nie może być tak, że będziesz cwany. Obejdziesz ich kanalizę i będzie ci się opłacać. Nie może tak być, bo wtedy każdy by tak chciał i z czego by żyli?

  Więc po golgocie "zgłoszeń", jeśli się uprzesz, będą cię czekać obowiązkowe "badania zawartości" kilka razy w roku - płatne, kilka stówek, oraz obowiązkowe "badania stanu tech" przez "upoważnione jednostki", płatne kilka stówek, za każdym razem oczywiście.

  Pomijam fakt naruszania prywatnej własności, którą oni rozwiązują w ten sposób, że sam się zobowiązujesz do wpuszczania tych bandziorów na swój teren, gdyż inaczej nie przyjmą ci "Zgłoszenia".
  Więc zgodnie z prawem, sam chciałeś żeby przyszli..

  Chodzi o to, że jak się uwzględni wszystkie planowane przez nich obciążenia, do tego koszty serwisu części, wywozu(rosnące), koszty eksploatacyjne, to wychodzi, że jesteś... w plecy.
  I o to właśnie przecież chodzi, a myślałeś, że im podskoczysz..
  Urzędnicze paranoje przy sprzedaży ziemi rolnej !!!
 • @Husky 12:29:15
  Zbyt surowo oceniasz cara.
  Dymisja po rosyjsku
 • @Nibiru 18:12:15
  Skróciłbym to do tego, że ludzie tacy właśnie są, a sieć to ułatwia, bo obniża ostrożność procesową. Procesy mogą być różne.
  Całe szczęście, że wynik aktywności ludzi w sieci, tak rzadko przekłada się na działanie fizyczne.
  Przed dobą internetu dla każdego troglodyty, ludzie o tym nie wiedzieli, bądź część ludzi nie chciała wiedzieć, a teraz się pochylają nad problemem.
  Zabierzcie ludziom internet, to pozbędziecie się problemu ludzi w sieci i tego co sobą reprezentują. Proste.
  No ale nie pozbędziecie się ludzi. To gówno będzie tylko mnie widoczne i krzykliwe.
  Nienawiść w sieci i na portalu
 • @Mariusz G. 17:26:28
  Nie wiedziałem, że jesteś wioskowym chujem i masz pretensje do całego świata.
  Gdybym wiedział, przypomniałbym, że demokracja ma swoje spore minusy, jak ten, że takie indywidua mieszają się po chamsku w dyskusję ludzi inteligentnych i bardzo ciężko takich natrętów się pozbyć, bo przecież do powiedzenia w dyskusji publicznej nic nie mają, tylko marnują innym czas i psują powietrze.
  Bij Polaka-bogacza-kierowcę!
 • Zły gliniarz i dobry gliniarz
  HGW razem z ferajną chcą zaorać marsza, bo ideolo jest niesłuszne. Możeła nie ma, gwiazdek, uwielbienia dla berlina brakuje i cała reszta niesłuszna i nieposłuszna polin.

  Z drugiej strony sam tusek, gdyby to było możliwe to by sobie wziął marsza, bo to bańka poparcia, ale nie ma jak ugryźć.

  Kaczor ma jak ugryźć. Teoretycznie jest kompatybilny z marszem. To sobie nie "utylizuje", jak napisałaś, tylko "zagospodarowuje".

  I gówno z tego będzie.

  Nie chce mi się rozpisywać, ale przecież od lat "trwają pracę", aby "uwspólnić marsza". Jakoś ostatecznie nie uwspólniono prawie niczego w marszu.
  Dudziarski marsz, jest kalką marsza komoruskiego i w najlepszym razie ma szanse zostać marszem pisiarskim. W najlepszym, bo Sakiewicz to se może aktyw zmobilizować i dowieźć Dudziarzowi, bo szara masa, to pójdzie z bosakami i kosynierami. Taka jest różnica pomiędzy kamerdynerami, a narodem.

  Tylko te narodowce, mogłyby przestać wpieniać naród, z tym uwielbieniem dla Romka który nic nie zrobił, ino piórem skrobną parę rzeczy i Ziuka z którego literat był, jak z koziej dupy trąba, ale za to skuteczny praktyk i sporo zrobił. Żeby nie powiedzieć - z gówna bat ukręcił.
  Skradziony marsz...
 • @Mariusz G. 12:46:04
  A więc używając łopaty, bo nie mam czasu.
  Nie tobie do tego, co sobie kupuje koleś.
  Może sobie kupić pałac jak szwejk rijadu, albo 18metrową limuzynę jak palant z knesetu i w dodatku żółtą!
  Kij ci do tego.

  Suma egoizmów. Ten liberalny lewak ślimaczy, bierze pińset plus, zapomogę w norwegii i sadzi ślimaki.
  Do tych ślimaków, żeby samemu nie gibać, chciałby najmować gminną biedotę za pińć złotych. Od jakiegoś czasu takich chętnych brak, więc zgodnie z zasadami wolnego rynku, zmuszony dać po dychu. Więc narzeka, że ciężko jest.
  Nic nowego, nic niezwykłego.
  Ty oczywiście, gdybyś miał plantacje ślimunów, to płaciłbyś po dwie dychy za godzinę, czy się stoi, czy się leży. Mimo, że nie musisz. To jest normalne w biznesie, że podnosi się koszty robocizny i to najlepiej poza rentowność. Jasne..

  Pal sześć chrześcijan mamy caritas, ale taki ateusz, albo muzli, albo lewak. Powinni chodzić we włosienicach, bo tylu biednych i ucieka przed wojną..:( Naprawdę.. jak oni mogą..
  -----------------------------

  Agnieszka, każdego Bóg czymś obdarował. Rozumiem, że jesteś ładna.
  Bij Polaka-bogacza-kierowcę!
 • @zadziwiony 22:28:42
  Niestety ludzie w zastraszający sposób tracą zdolność racjonalnego myślenia. Myślą emocjami.

  zadziwiony 11.10.2018 22:28:42
  --------------------------
  To mnie tak nie dziwi, że baby w maglu się emocjonują.
  To co jest straszne, to że rządy, do tych rozbuchanych przez media emocji, się dostosowują i wpływa to na kodyfikację prawa. Ogon macha psem. Np obcy koncern prasowy, który histerię wywołuje.
  W końcu słupki są najważniejsze..
  + Quo vadis 10.10.2018r, Wojna o nasze dusze
 • @Mariusz G. 10:36:11
  Gdybyś się dostroił do mojego poziomu, to zacząłbyś gadać z sensem.

  Przenośnia, to dla ciebie jest taczka. Przenośnia na kółku.

  Twierdziłeś, że aby mieć na drogi samochód, to trzeba być albo noblistą (dynamit), albo ukraść robotniko-chłopom. Sugerując zawistnie, że ktoś kto ma coś, to złodziej krwawicy ludu pracującego.

  To typowa demagogia, złodziei komunistycznych.

  To ja podałem przykład hodowcy ślimaka, żeby wykazać absurdalność tej propagandy.

  Pochodzisz ze środowiska hodowców ślimaków? Tak tylko pytam, bo powołujesz się na znajomość ich gwary.
  -------------------------------  Pomijając wszystko inne (zakładam , że to żarty) , to czy nie uważa Pan , że człowiek , który kupuje np. żółte ferrari, robi to nie po to, aby wygodnie i szybko dojeżdżać do pracy, ale po to by sie oddzielić (pokazać dystans, jaki dzieli go) od motłochu zwanego narodem. Więc dyskusja jest tu kwestią wtórną i jakby efektem istniejącego już podziału.

  Mariusz G. 11.10.2018 18:47:15
  ----------------------------------
  Twoje?
  -------------------------
  By "mieć kasiorę" trzeba wynaleźć proch lub żarówkę albo zabrać "robotnikom i chłopom". Więc pytasz mnie , co zrobiłbym z forsą , gdybym wynalazł proch, czy gdybym zabrał robotnikom i chłopom , bo wydaje mi sie ,że w tych dwóch hipotetycznych sytuacjach zachowałbym się odmiennie.

  Mariusz G. 12.10.2018 04:06:45
  ---------------------------
  Twoje?
  ---------------------------

  Z tym prochem , to była przenośnia.- Już dawno wymyślony.(Żarówka zresztą też.) Ty gupi jezdeś?CZy tylko udajesz? A jeśli nie udajesz, to jesteś zwykły gupek wioskowy , czy gupek kwalifikowany, potocznie wśród hodowców ślimaków zwany gupim chujem.
  p.s. mam nadzieję , że dostroiłem się do twego poziomu wymiany poglądów

  Mariusz G. 12.10.2018 10:36:11
  ------------------------

  No i twoje..
  Oj popraw się.
  Bij Polaka-bogacza-kierowcę!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej